top of page

Zabieg z zastosowaniem stymulatorów tkankowych stosuje się w pierwszej kolejności do odbudowy struktury skóry, poprzez stymulację kolagenu i elastyny.

Stymulatory tkankowe nie zmieniają rysów twarzy pod względem wolumetrycznym. Przyczyniają się do spiralizowania się włókien kolagenowych, czyli ich skracania. W konsekwencji prowadzi to do zagęszczenia struktur skóry, poprawy owalu, tworzenia działań anty-grawitacyjnych. 

Na czym polega zabieg biostymulacji tkankowej?

Użycie innowacyjnego preparatu stymulującego pozwala na zastosowanie specjalnej techniki wstrzykiwania w precyzyjnie wybranych, anatomicznych punktach, po obu stronach twarzy. Iniekcja w miejscach, nazywanych Bio Estetycznymi Punktami iniekcji na twarzy, pozwala na pełniejsze zatrzymanie procesu starzenia, zapewnia doskonałą dyfuzję preparatu i nadaje odpowiedni efekt rusztowania i wysmuklenia twarzy.

Technika BAP (Beauty Aesthetic Points) to pięć specjalnie opracowanych Bio Estetycznych Punktów iniekcji na twarzy, które pozwalają na pełniejsze zatrzymanie procesu starzenia. Zostały wybrane przez badaczy IBSA w odpowiedniej odległości od struktur żylnych i dużych gałęzi nerwowych w celu zminimalizowania ryzyka powstawania krwiaków, siniaków, ucisku lub bólu podczas iniekcji.

profhilo.jpg

Czy zabieg jest bolesny?

Zabieg jest praktycznie bezbolesny, miejscowo można stosować znieczulenie kremem znieczulającym.

 

Jakie są efekty po zabiegu i jak długo się utrzymują?

Na efekty zabiegu w postaci rozświetlenia skóry, wygładzenia zmarszczek, ujędrnienia i zagęszczenia skóry, redukcji zwiotczenia należy poczekać. Pierwsze widoczne efekty są po ok 10 dniach, a ostateczne utrzymują się ponad 6 miesięcy.

 

Jak często należy powtarzać zabieg?

W celu kompleksowego odmłodzenia skóry najczęściej wystarczają 2-3 zabiegi, w odstępie 3-4 tygodni. W celu wzmocnienia i utrzymania efektu można wykonać 1-2 zabiegi podtrzymujące rocznie.

 

 

Jaka jest różnica pomiędzy stymulatorami tkankowymi a wypełniaczami?

Podstawową różnicą między tymi dwoma preparatami jest obecność kwasu hialuronowego, o zwiększonej lepkości, który w stymulatorach nie występuje w postaci usieciowanej. Przez co nie nadaje skórze twarzy efektu wolumetrycznego, tak jak w przypadku zastosowania wypełniaczy. W ich składzie znajdziemy wyłącznie usieciowany kwas hialuronowy, bez dodatkowych substancji aktywnych. Dzięki stymulacji naturalnie zachodzących procesów w naszej skórze, uzyskujemy naturalny efekt na dłużej. Przy użyciu wypełniacza uzyskujemy chwilowy efekt, który stopniowo zanika. Stymulatory tkankowe pobudzają naturalnie zachodzące procesy w naszej skórze, dzięki czemu efektami zabiegowymi możemy się cieszyć dłużej, niż w przypadku wypełniaczy. 

 

Jakie są wskazania do zabiegu?

  • utracony owal twarzy i opadnięte policzki („chomiki”)

  • zmarszczki pionowe i poziome twarzy

  • utracona objętość i zwiotczenie skóry

  • brak napięcia i elastyczności skóry

  • poprawa wyglądu skóry twarzy

 

Jakie są przeciwskazania do zabiegu?

Przeciwwskazania do zabiegów są podobne jak w przypadku większości zabiegu z użyciem kwasu hialuronowego:

  • ciąża i okres karmienia piersią

  • stosowanie leków przeciwzakrzepowych

  • grzybicze i bakteryjne infekcje skóry

  • aktywna opryszczka

  • choroby autoimmunologiczne (łuszczyca, Hashimoto)

  • stany zapalne

  • skłonność do powstawania bliznowców

  • stany zapalne tkanki łącznej (reumatoidalne zapalenie stawów, toczeń)

  • leki immunosupresyjne (leki osłabiające układ odpornościowy)

Cennik

PROFHILO

EJAL 40

KARISMA

SUNEKOS 1200

 

SUNEKOS 200

SUNEKOS 200 pod oczy

1100 zł

800 zł

1200 zł

1100 zł

800 zł

600 zł

bottom of page