CGF – mezoterapia komórkami macierzystymi

CGF to Skoncentrowane Czynniki Wzrostu. Terapia wykorzystująca komórki macierzyste oraz czynnki wzrostu pobrane z krwi pacjenta. Dzięki temu efekt odmłodzenia skóry jest wyraźnie widoczny, naturalny i długotrwały.

 

Na czym polega zabieg CGF?

Terapia komórkami macierzystymi i czynnikami wzrostu CGF to bardzo nowatorski proces przetwarzania krwi i wyodrębniania z niej silnie skoncentrowanego osocza, zawierającego cenne komórki macierzyste oraz skoncentrowane czynniki wzrostu. Proces ten zachodzi w specjalnym urządzeniu – separatorze komórkowym.

 

 

Jakie są wskazania do zabiegu CGF?

  • wypadanie włosów

  • zmarszczki głębokie, wiotka skóra twarzy i ciała

  • osoby po zabiegu przeszczepu tłuszczu oraz włosów (CGF zwiększa przeżywalność przeszczepu)

 

Jakie są przeciwskazania do zabiegu CGF?

Zabieg jest w pełni bezpieczny, natomiast istnieją czynniki, które wykluczają jego przeprowadzenie. Standardowymi przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu jest ciąża i karmienie piersią. Ponadto zabiegowi nie mogą się poddać osoby, które mają:

  • choroby krwi

  • czynne infekcje

 

 

Jakie są efekty po zabiegu i jak długo się utrzymują?

Dzięki zabiegowi komórkami macierzystymi i czynnikami wzrostu CGF, skóra staje się elastyczna, gładka, zyskuje świeży wygląd i młodzieńczą witalność. To wszystko za sprawą tego, że zabieg zmusza ją do samoregeneracji. Pierwsze efekty widać już po pierwszej wizycie, ale dla uzyskania najlepszych rezultatów rekomendowane jest wykonanie serii zabiegów – ich ilość oraz częstotliwość zależy od indywidualnych uwarunkowań pacjenta oraz pożądanego efektu terapeutycznego.