Co to jest Lightsheer?
Lightsheer to medyczno-kosmetyczny laser diodowy, stworzony z myślą o pacjentach, borykających się z rozmaitymi schorzeniami, związanymi z zaburzeniami wzrostu włosów.
Jakość Lightsheer potwierdzają liczne certyfikaty, przyznane przez FDA (amerykański Urząd do spraw Żywności i Leków) oraz certyfikaty europejskie, między innymi ISO 9001. W roku 2011 podczas Kongresu Amerykańskiego Towarzystwa Dermatologicznego w San Francisco, laser Lightsheer uznano za najlepsze i najbezpieczniejsze urządzenie do depilacji laserowej.
Obok szeregu działań leczniczych, jest urządzeniem, umożliwiającym trwałe usuwanie zbędnego owłosienia – praktycznie na wszystkich częściach ciała pacjenta. Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych technologii, jest jedynym takim urządzeniem na rynku.
Na czym polega zabieg?
Zabieg polega na ogrzaniu włosa, tym samym usunięciu włosa, cebulki oraz komórki odżywczej. Raz usunięty włos już nigdy nie odrośnie. Zabiegów należy powtórzyć od 3 do 6. W zależności od rodzaju włosa, karnacji i indywidualnych skłonności do występowania owłosienia
Jakie sa przeciwwskazania?
-
ciąża i karmienie piersią
-
choroby nowotworowe
-
stosowane leki doustne (terapia Retinoidami np. Roaccutane wymaga półrocznej przerwy pomiędzy końcem kuracji i pierwszym zabiegiem
-
bielactwo, łuszczyca, rybia łuska
-
infekcje skóry w depilowanym miejscu – bakteryjne, wirusowe, grzybicze – wykonanie zabiegu jest możliwe po ich wyleczeniu
-
opalenizna po opalaniu na słońcu oraz na solarium – zabieg można wykonać po 4-6 tygodniach od ustąpienia opalenizny
-
opalenizna po stosowaniu samoopalaczy i kremów brązujących – zabieg można wykonać po 1-2 tygodniach od ustąpienia opalenizny
-
kosmetyczne zabiegi oczyszczania skóry twarzy w miejscu zabiegu wykonywać można do 7 dni przed depilacją lub dopiero po 14 dniach od jej zakończenia
Stosowane leki
-
światłouczulające
-
retinoidy (Isotrexim, Differin, Zorac, Retin i inne-wszystkie pochodne witaminy A)
-
antybiotyki oraz Ibuprofen i jego pochodne(1 tydzień po odstawieniu)
-
witamina A, E i C
Stosowane kosmetyki (w miejscu depilacji)
-
krem z retinolem
-
witamina A, E i C
-
kwasy owocowe
-
przyjmowanie środków pochodzenia ziołowego (dziurawiec, nagietek i inne światłouczulające, np. figura oraz leki antydepresyjne ziołowe, np. deprim - wymagają odstawienia 1 tydzień przed zabiegiem)
-
peeling oraz preparaty o działaniu złuszczającym należy odstawić 1 tydz. wcześniej) (w miejscu depilacji)
Jak przygotować się do depilacji laserowej?
W zależności od koloru skóry przez okres 2-6 tygodni unikaj opalania części ciała, które zostaną poddane depilacji ( im ciemniejsza karnacja, tym przerwa w opalaniu musi być dłuższa)
Przez okres 4-6 tygodni przed zaplanowanym zabiegiem nie wyrywaj włosów z depilowanej okolicy (wosk, pęseta, depilator). Jeśli stosujesz krem do depilacji, nie używaj go na 1 tydzień przed planowanym zabiegiem.
Przez okres 4 tygodni nie stosuj w planowanym miejscu depilacji kremów i maści, zawierających witaminę A,C, retinoidy oraz kwasy.
Przez okres 7 dni przed zabiegiem odstaw preparaty i kosmetyki o działaniu złuszczającym.
Przez okres 7 dni przed depilacją odstaw leki światłouczulające, herbatki odchudzające (np. herbata Figura) oraz niektóre zioła- nagietek, dziurawiec.
Kilka dni przed zabiegiem staraj się pić przynajmniej 1 l wody dziennie- skóra będzie bardziej nawodniona.
Stosuj kremy nawilżające, aby skóra w miejscu depilacji nie była sucha, ale odstaw je na 24h przed depilacją ( w przypadku depilacji pach zrezygnuj również z antyperspirantu).
Kilka godzin przed zabiegiem zgol włosy w miejscu planowanej depilacji zwykłą maszynką- pozostaw kilka włosów, aby osoba wykonująca zabieg mogła ocenić ich barwę oraz grubość, aby dobrać odpowiednie parametry.
Na planowany zabieg ubierz się w wygodną, w miarę luźną odzież- tak, aby nie podrażniać skóry po depilacji.
Jakie są postępowania po depilacji laserowej?
Naturalnym objawem po depilacji jest okresowy obrzęk i/lub zaczerwienienie skóry. Objaw ustępuje już po kilku godzinach, do 2-3 dni. W dniu depilacji nie stosuj dezodorantów i antyperspirantów (w przypadku depilacji pach), na podrażnione miejsca możesz użyć zasypki lub kremu Alantan. Oczyszczaj skórę czystą wodą, osuszaj podrażnioną skórę delikatnie.
Nie stosuj preparatów złuszczających przez okres 2 tygodni po zabiegu. Nie opalaj się i nie stosuj samoopalaczy przez okres 2 tygodni po depilacji – chroń depilowane miejsca kremami z wysokim filtrem UVA i UVB. Nie stosuj środków światłouczulających, ani ziół o takim samym działaniu (nagietek, dziurawiec, skrzyp, herbatki odchudzające) przez okres 2 tygodni po zabiegu.
Pomiędzy kolejnymi zabiegami w serii nie należy wyrywać włosków pęsetą, woskiem lub depilatorem.
Przez 3-5 dni po zabiegu nie korzystaj z basenu lub sauny, ze względu na ryzyko podrażnienia skóry.
Kolejne zabiegi (minimum 3) wykonaj w odstępach 4-12 tygodni – w zależności od depilowanej części ciała.
