top of page

Najsilniejsza ochrona antyoksydacyjna na świecie!

PRO XN to polska marka, która po raz pierwszy na świecie wykorzystała kompleks Ksantohumolu w kosmetykach. Ksantohumol jest jednym z najsilniejszych dotąd poznanych antyoksydantów, naturalnie występujący w kwitnącej roślinie chmielu, który efektywnie chroni skórę przed stresem oksydacyjnym, spowalnia procesy starzenia, zapobiega chorobie niedokrwiennej, działa przeciwgrzybiczo, przeciwbakteryjnie oraz przeciwwirusowo. Wykazuje on 30 razy silniejsze właściwości od witaminy C oraz 200 razy mocniejsze od resweratrolu. Ksantohumol jako wysoce aktywny wiązek ma szerokie zastosowanie w prewencji przeciwstarzeniowej oraz pielęgnacji skóry problematycznej. 

4a.jpg

Czego możemy dokonać z Ksantohumolem?
 

Codzienność nie ma dla skóry litości – pod wpływem słońca, zanieczyszczenia
środowiska, promieniowania emitowanego przez ekrany telefonów, komputerów i telewizorów powstają wolne rodniki, które ją niszczą. Ksantohumol jest związkiem o silnym działaniu przeciwzapalnym, powstrzymuje procesy związane ze starzeniem się skóry, skutecznie pielęgnuje skórę problematyczną z objawami trądziku pospolitego, różowatego, kontaktowym alergicznym zapaleniem skóry, łuszczycą i atopowym zapaleniem skóry.

 

Jego zastosowanie ma ogromne znaczenie dla regeneracji skóry po takich zabiegach jak np. mezoterapia mikroigłowa czy peeling chemiczny. Wywołany stan zapalny zwiększa miejscowe zapotrzebowanie na antyoksydanty, a użycie Ksantohumolu zapobiegnie peroksydacji lipidów, nie dopuszczając do dysfunkcji całej bariery lipidowej.

Jakie są wskazania do zabiegu?

– pierwsze oznaki starzenia się skóry: utrata jędrności i gęstości, zmarszczki mimiczne
- skóry dojrzałe, naczyniowe ze zmianami o charakterze trądziku różowatego
- przebarwienia na tle naczyniowym
- nierówny koloryt z tendencją do powstawania przebarwień
– skóry suche, atopowe
- trądzik, łojotokowe zapalenie skóry
- odbudowanie bariery hydrolipidowej skóry, po zabiegach naruszających barierę naskórkową (frakcyjna radiofrekwencja mikroigłowa, zamykanie zmian naczyniowych)

 

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

- ciąża i okres karmienia piersią

- choroby nowotworowe, po chemioterapii
- chorzy na epilepsję

- aktywne stany wirusowe, alergiczne skóry ( opryszczka, brodawki skóry)
- skóra, bezpośrednio po depilacji/goleniu

Cennik

PRO XN Przeciwstarzeniowy I stopień

PRO XN Przeciwstarzeniowy II stopień

PRO XN Przeciwstarzeniowy III stopień

z Dermapen 4.0

PRO XN Przeciwtrądzikowy z laktoferyną

400 zł

 

400 zł

850 zł

400 zł

bottom of page