top of page

HAFILLER® to medyczny, usieciowany żel kwasu hialuronowego, który jest jednym z wypełniaczy tkanek miękkich. Proces sieciowania BDDE zapewnia stabilizację żelu.

TECHNOLOGIA SAX-HA jest nową technologią wiązań krzyżowych, która pozwala na silne działanie samoasocjacyjne syntetycznego hydrożelu z cząsteczkami hydrofobowymi na łańcuchach polimeru – odbywa się to przez silną asocjację hydrofobową.  Podany żel ma tendencję pozostania w miejscu i skupienia się w całość tak, aby utrzymać kształt i zmniejszyć przemieszczanie się żelu wewnątrz organizmu.

Wielkość implantacji może być utrzymywana przez okres od 6 do 18 miesięcy.

LOGO-HAFILLER.png

Modelowanie ust

 

Zabiegi z wypełniaczami pozwalają na korektę zbyt mało wykształconej wargi górnej lub dolnej, korektę konturu ust i zmian związanych z odwodnieniem czerwieni wargowej. Lepiej nawilżone wargi odzyskują kolor i jędrność, a ich powiększenie powoduje, że znikają małe i większe zmarszczki wokół.

 

Wypełnianie linii marionetki

 

„Linie marionetki” to potoczne określenie zmarszczek grawitacyjnych, biegnących od nosa do brody oraz od kącika ust do brody. Pojawienie się tego typu zmarszczek możemy opóźnić stosując odpowiednie nawilżenie i masaże, ale nie da się ich zupełnie wyeliminować. Kiedy się pojawią można zastosować iniekcję z kwasem hialuronowym, który jest wstrzykiwany pod skórę, a następnie rozmasowywany.

Wypełnienie bruzd nosowo-wargowych

Z wiekiem skóra produkuje coraz mniejsze ilości kwasu hialuronowego i kolagenu, przez co zmniejsza się sprężystość skóry. Wiotczeją również mięśnie mimiczne. Wszystkie te procesy doprowadzają do linijnego zagłębienia od skrzydełek nosa do kątów ust tworząc bruzdę i fałd nosowo-wargowy. W zabiegach mających na celu spłycenie bruzdy nosowo-wargowej stosuje się z powodzeniem kwas hialuronowy. W rezultacie wgłębienie, jakie tworzy bruzda, spłyca się.

Jakie są wskazania do zabiegów?

  • utrata jędrności, sprężystości skóry

  • fałdy nosowo-wargowe

  • utrata objętości i wyrazistości warg

  • asymetria ust

  • zmarszczki palacza, linie marionetki, opadające kąciki ust z pionowymi bruzdami

  • przesuszenie i odwodnienie ust

  • drobne zmarszczki i głębokie bruzdy

 

 

Jakie są przeciwwskazania do zabiegów?

  • ciąża i karmienie piersią

  • skłonność do bliznowacenia

  • choroby autoimmunologiczne (grupa chorób, w których układ odpornościowy niszczy własne komórki m.in. cukrzyca, Hashimoto, łuszczyca, reumatoidalne zapalenie stawów).

 

Jakie są efekty po zabiegu i jak długo się utrzymują?

Efekty zastosowania preparatów HAFILLER® są natychmiastowe i długotrwałe. Najbardziej widoczne w 2-3 tygodnie po zabiegu i utrzymują się średnio przez okres 6 do 18 m-cy.

Trwałość efektu zabiegu jest jednak w dużej mierze sprawą indywidualną. Na czas utrzymywania się efektu ma wpływ wiele czynników takich jak wiek, kondycja skóry, tryb życia – palenie tytoniu, ekspozycja na promieniowanie UV, aktywność fizyczna, dieta, stres.

W przypadku stanów zapalnych i zranień dochodzi do szybszej degradacji kwasu hialuronowego.

Cennik

Modelowanie / Nawilżanie ust 1ml

Linie marionetki​ 1ml

Bruzdy nosowo - wargowe 1ml

700 zł

800 zł

800 zł

bottom of page